Jeszcze kilka lat temu panowie nie wyobrażali sobie dnia, w którym będą tak chętnie nosić biżuterię męską. Połyskujące łańcuszki i kamienie nieodłącznie kojarzyły się z eterycznością i delikatnością - cechami typowymi dla kobiet. Jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że trendy w modzie męskiej zmieniały się dość dynamicznie na przestrzeni ostatnich lat. Światowej sławy projektanci na swoich wybiegach prezentowali kreacje, które okraszone były błyskotkami i wdzięcznymi łańcuszkami. Szczególnym uznaniem cieszą się obecnie bransoletki męskie. Jednak w jaki sposób je nosić, by dobrze się prezentowały?

Bransoletki męskie - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Panowie, zanim zaczną się zastanawiać w jaki sposób nosić bransoletki męskie, powinni zastanowić się nad ich odpowiednim wyborem. To właśnie od rodzaju, koloru i ewentualnych, dodatkowych ozdób zależy sposób, w jaki ta bransoletka będzie się prezentować. Przede wszystkim panowie muszą zwrócić uwagę na:

  • grubość łańcuszka;
  • rodzaj łańcuszka;
  • metal szlachetny z którego została wykonana bransoletka - złoto lub srebro;
  • dodatkowe cyrkonie lub inne kamienie;
  • ewentualne zawieszki.

Tak naprawdę, najbardziej uniwersalnym modelem jest srebrna bransoletka, bez dodatkowych ozdób, na stosunkowo szerokim łańcuszku. Jest ona solidna, podkreśla męski charakter, a także będzie ona odporna na ewentualne uszkodzenia. Jednocześnie panowie nie muszą bazować tylko i wyłącznie na niej. Warto sprawdzić bransoletki męskie na blingart.pl. Sklep ten posiada różnorodne modele tego typu ozdób, a dodatkowo wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Z pewnością na korzyść tego sklepu przemawiają również atrakcyjne ceny oraz szeroki wybór bransoletek. Panowie z pewnością znajdą tam dla siebie idealny model.

Na której ręce nosić męską bransoletkę?

Jeśli idealny model bransoletki męskiej został już wybrany, to może się zastanowić nad zasadami jej noszenia. Okazuje się, że sztywnych reguł praktycznie tu nie ma. Warto jednak pamiętać o tym, że męskie bransoletki powinny być wyeksponowane i widoczne na nadgarstku. Panowie często zastanawiają się, na której ręce je nosić? Ponownie trzeba tu powiedzieć, że nie obowiązują w tym momencie praktycznie żadne zasady. Zwykle warto nosić tego typu biżuterię na tej ręce, na której jest to wygodniejsze. Jednocześnie jeśli panowie posługują się częściej lewą ręka niż prawą, to właśnie na nią powinni założyć męską bransoletkę. Będzie ona widoczna o wiele częściej, a dodatkowo będzie także skutecznie przyciągać wzrok.

Czy można nosić bransoletkę męską z innymi ozdobami na nadgarstku?

Kolejnym dylematem, w kwestii noszenia bransoletek męskich, jest fakt łączenia ich z innymi ozdobami. Okazuje się, że panowie dość często korzystają z zegarków lub nawet i delikatnych bransoletek sznurkowych z drobnymi symbolami. Czy więc można je połączyć z bransoletkami wykonanymi ze srebra na grubszym łańcuszku? Teoretycznie nie ma co do tego żadnych przeciwskazań, aczkolwiek warto pamiętać o tym, by zachować względny umiar. Założenie na nadgarstek pokaźnego zegarka, a także bransoletki może doprowadzić do dość karykaturalnego wydźwięku. Co więcej, ciężkie paski zegarków czy nawet i inne ozdoby mogą spowodować to, że elegancka i nieco delikatniejsza bransoletka po prostu zniknie i nie będzie widoczna. Jeśli panowie nie chcą rezygnować z innych ozdób, wówczas może lepiej będzie rozdzielić je pomiędzy oba nadgarstki. Wówczas każda z noszonych ozdób będzie prezentować się znacznie efektowniej.