Aeronautica Militare to marka odzieży casualowej i sportowej dla mężczyzn, kobiet i dzieci, która na mocy umowy z Włoskimi Siłami Powietrznymi posiada licencję na produkcję odzieży z oryginalnymi logotypami i herbami zarówno włoskich sił powietrznych, jak i zespołu akrobacyjnego Frecce Tricolori.

 Dzięki ekskluzywnej umowie podpisanej w 2004 roku firma rozrosła się tak bardzo, że obecnie odzież tej marki można znaleźć w ponad 1000 punktach sprzedaży na całym świecie, w tym w 40 sklepach firmowych.

 Styl marki 

 Niepowtarzalny styl odzieży Aeronautica Militare jest widoczny w każdej kolekcji i we wszystkich ofertach sprzedażowych firmy, a dzięki oryginalnym wykończeniom, herbom i emblematom noszonym na co dzień nawet przez pilotów wojskowych produkty Aeronautica Militare stanowią gwarancję ekskluzywności i autentyczności.

 Powab zawodu pilota oraz swobodny styl, czasami bezpośrednio nawiązujący do vintage, przyczyniły się do imponującego sukcesu marki, która stała się popularna nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie.

 W skład kolekcji linii marki wchodzą T-shirty, bluzy, spodnie, koszulki polo i kurtki skórzane z wojskowymi odznakami lotniczymi, ubiory, które doskonale sprawdzają się we wszystkich nieformalnych sytuacjach, ale chętnie są także noszone w biurach. 

 Cechy charakterystyczne marki

 Odzież marki Aeronautica Militare wyróżnia się przykuwającymi uwagę zdobieniami i emblematami nawiązującymi do stylu wojskowego, które są znakiem rozpoznawczym firmy. 

 Kolorowe spodnie materiałowe, militarne nadruki, komfortowe T-shirty oraz skórzane kurtki są ozdobione naszywkami lotniczymi. Firma przekształca atrybuty Włoskich Sił Powietrznych w zupełnie nową i ekscytującą opowieść, wyrażaną co sezon w wyjątkowych kolekcjach.

 Jest to marka dla ludzi, dla  których ważna jest wolność, kochają działać, uwielbiają się ruszać, są pełni emocji i ciekawości świata. Z jednej strony jest w niej pewnego rodzaju romantyzm, surowy i przefiltrowany przez zaskakujący pragmatyzm, kombinacje, które doskonale ilustrują styl marki.

 Styl ten oddaje siłę, cechuje się także praktycznymi rozwiązaniami, idąc z duchem przygody, a nawet z wielką miłością w tle.

 Kolekcje odzieży damskiej

 W kolekcjach firmy można znaleźć projekty dla kobiet i mężczyzn. Linia damska to komfort, ale także bardzo kobiecy styl. Zdecydowany charakter ubrań sprawia, że wydobywa się ciekawy kontrast.

 Damskie żakiety podkreślą sylwetkę, a projekty sukienek i spódnic to często funkcjonalne wariacje na temat munduru, a koszulki, kurtki oraz wygodne bluzy to idealne rozwiązanie na dłuższe podróże, ale także niedługie wypady za miasto, czy do noszenia na co dzień. 

 Przykładem tego typu odzieży może być lekki polarowy blezer z guzikami, elegancki, a zarazem wygodny, który doskonale nadaje się do noszenia w biurze lub podczas wieczornego wyjścia z przyjaciółmi. 

 Został on zaopatrzony w estetyczne zapięcie z przodu na dwa indywidualne guziki, gumowy nadruk orła na lewej piersi, dwie naszywane kieszenie i łańcuszek na klucze z sygnaturą "Born to fly" z kodem QR.

 Asortyment ubrań męskich

Zdecydowanie widać, że projektując linię męską, starano się oddać ducha przygody i nieskrępowanej historii. Kurtki przywodzą na myśl styl znany dzięki aktorowi, Jamesowi Deanowi. Wygodne spodnie są na tyle komfortowe, że sprawdzą się w wielu sytuacjach. T-shirty, bluzy polarowe i inne elementy męskiej kolekcji marki Aeronautica Militare są oryginalne oraz wyjątkowo wygodne. Dodatkowo świetnie się uzupełniają, dając możliwość stworzenia idealnie połączonego męskiego stylu, bez większego wysiłku. 

 Można stwierdzić z pełnym przekonaniem, że otwartość na przygodę i wolność jest istotą filozofii całej marki.

 Dobrym przykładem tego typu odzieży może być koszulka Jersey polo, która została wykonana w 100% z bawełny i jest dedykowana Centrum Operacji Powietrznych. Posiada ona krótkie rękawy, żebrowane wykończenie kołnierza i obszycia, a dodatkowo została zaopatrzona w charakterystyczne emblematy „Orzeł, napisy Aeronautica Militare” i „Air Operation Center”. 

Aby ocenić atrakcyjność i jakość produktów tej ekskluzywnej marki, sprawdź https://sportofino.com/aeronautica-militare, gdzie znajdziemy nie tylko stałe zestawy odzieży, ale też najnowsze kolekcje firmy.