Bransoletki typu charms pojawiły się na rynku jakiś czas temu i szybko zdobyły dużą popularność. Stanowią świetny pomysł na prezent. Przykładem są srebrne charmsy, po które chętnie sięgają kobiety w różnym wieku. Wiele osób z pewnością zaskoczy fakt, że charmsy wbrew pozorom mają długą historię. Co trzeba o nich wiedzieć? Na jakie srebrne charmsy warto się zdecydować?

Srebrne charmsy - co to takiego?

Sama nazwa charms wywodzi się od angielskiego słowa charm, które oznacza urok, wdzięk. Tego typu bransoletki są eleganckie, subtelne, pełne uroku. Składają się z łańcuszka, na którym umieszczane są różnego rodzaju niewielkie zawieszki. To właśnie wspomniane charmsy. Stanowią one świetny sposób na personalizację biżuterii. Mają bowiem formę figur, przedmiotów, symboli itd. Dzięki nim można na bransoletce upamiętnić ważne wydarzenia ze swojego życia czy wyrazić swoje zainteresowania, pasje.

Zaskakujące jest z pewnością to, że charmsy wykorzystywane były już w starożytności. Wtedy przypisywano im właściwości magiczne. Wierzono, że ułatwiają zmarłym życie pozagrobowe. Żyjącym miały z kolei przynosić szczęście. Dzisiaj bransoletki ze srebrnymi charmsami są personalizowaną biżuterią, po którą sięga całkiem sporo kobiet. Znaleźć je można m.in. w ofercie internetowego sklepu https://arsilver.pl/pl/c/CHARMSY/115.

Dlaczego bransoletki ze srebrnymi charmsami to doskonały wybór?

Pierwsze charmsy oczywiście w niczym nie przypominały tych znanych dzisiaj. Miały formę niewielkich muszelek zawieszonych na sznurku. Charmsy popularne obecnie powstały w roku 1889 za sprawą doskonale wszystkim znanej firmy jubilerskiej Tiffany. Inspiracją do ich stworzenia była biżuteria królowej Wiktorii. Od tego czasu bransoletki typu charms stały się bardzo popularne. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka.

  1. Wyjątkowość i niepowtarzalność - najważniejszym atutem bransoletek typu charms jest możliwość ich samodzielnego projektowania. W każdej chwili można też zmienić ich wygląd, wybierając inne srebrne charmsy. Możliwości jest naprawdę wiele.
  2. Uniwersalność - bransoletki tego rodzaju są idealnym wyborem w zasadzie na każdą okazję. Sprawdzają się świetnie na co dzień, ale założyć je też można na specjalne wyjścia. Wymieniając srebrne charmsy, można bransoletce nadać zupełnie nowy wygląd.
  3. Szeroki wybór - wiele kobiet wręcz kolekcjonuje srebrne charmsy. Wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Największą popularnością cieszą się zawieszki w formie literę, serduszek, zwierzątek i symboli.

Oczywiście charmsy nie muszą być srebrne. Na rynku spotkać się też można z zawieszkami złotymi. Zdaniem wielu osób są one jednak mniej uniwersalne. Na pewno trzeba pamiętać o jednym - bransoletka i charmsy muszą być zawsze wykonane z tego samego materiału.

Na jakie srebrne charmsy warto się zdecydować?

Nie da się ukryć, że przy wyborze charmsów kluczowe znaczenie ma ich design. Z założenia powinny one coś symbolizować czy coś przypominać. Zawieszka w kształcie serca może być prezentem od ukochanej osoby, a ta w formie walizki oznaczać może pasję podróżniczą. Jeśli mowa o popularnych motywach, to na topie od zawsze są serca, gwiazdki, kwiatki, koniczynki czy aniołki.

Srebrne charmsy między sobą różnić się mogą nie tylko wyglądem, ale i sposobem zapięcia. Wyróżnia się dwa ich rodzaje. Klasyczne zawieszki są mocowane na bransoletce za pomocą niewielkiego karabińczyka. Dzięki temu luźno z niej zwisają. Do wyboru są także tzw. beadsy. Są to srebrne charmsy z dziurką w środku, przez którą przewleka się bransoletkę. Zawieszki tego typu są bardziej stabilne.

Jak dobrać srebrne charmsy do bransoletki?

Zakup srebrnych charmsów sprawia wielu osobom ogromną radość. Każdy może mieć w tym zakresie nieco inne oczekiwania i preferencje. Jednak nie można zapominać w tym przypadku o kilku podstawowych kwestiach.

  1. Srebrne charmsy muszą się znaleźć na srebrnej bransolecie. Pod żadnym pozorem nie należy wybierać bransoletki złotej do zawieszek wykonanych ze srebra. Wówczas także i inne elementy biżuterii np. naszyjniki czy kolczyki powinny być raczej srebrne.
  2. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie charmsów do bransoletki. Na rynku jest całkiem sporo bransoletek modułowych, ale nie wszystkie zawieszki są z nimi kompatybilne. Lepiej więc zdecydować się na biżuterię jednej marki i się jej trzymać.
  3. Poszczególne charmsy muszą pasować do bransoletki i dodatkowo ładnie się ze sobą komponować. Wybór zawieszek, które są utrzymane w różnej stylistyce może doprowadzić do powstania wrażenia chaosu. Lepiej więc nie kombinować, przynajmniej na początku swojej przygody z biżuterią modułową.
  4. Nie można też przesadzać z ilością srebrnych charmsów zawieszonych na jednej bransoletce. Co za dużo to niezdrowo - to powiedzenie jest słuszne także i w tym przypadku. Duża ilość zawieszek kiepsko się prezentuje, zwłaszcza w przypadku dziewczyn i kobiet o drobnej budowie ciała. Oczywiście w swojej kolekcji można mieć sporo charmsów, ale nie należy ich wszystkich nosić jednocześnie.