Wizyta w salonie piękności to nie tylko zabiegi kosmetyczne. To rodzaj bardzo przyjemnego rytuału bez którego większość pań nie wyobraża sobie życia.

Można tutaj się odprężyć, porozmawiać z obsługą lub innymi klientkami, wypocząć i odstresować. Jak często odwiedzać gabinet kosmetyczny? To zależy od wielu czynników. Idealnie było by to robić regularnie, co najmniej raz w tygodniu. Jest to jednak spory koszt, a także nie każdy ma aż tyle wolnego czasu. Profesjonalna pielęgnacja skóry może równie dobrze odbywać się w domowym zaciszu. Można połączyć ją z wizytami i konsultacjami u kosmetyczki, która najlepiej zdiagnozuje problemy ze skórą i poleci najlepsze, profesjonalne kosmetyki.

Czym się różnią profesjonalne kosmetyki od "zwykłych"

Półki marketów, drogerii i sklepów sieciowych dosłownie uginają się pod tysiącami kosmetyków. Przyciągają klientów efektownymi opakowaniami i reklamami, które sugerują, że każdy może wyglądać jak top model lub modelka. Nie zawsze idzie to w parze z jakością. Profesjonalne kosmetyki wbrew nazwie można z powodzeniem stosować w domu. Zwykle znajdują się one w gabinetach kosmetycznych, ale można z łatwością kupić je przez internet lub w salonach piękności. Bandi.pl to polska marka, a zarazem producent kosmetyków. We własnych laboratoriach opracowuje całe serie kosmetyków dedykowane dla konkretnej skóry lub grup wiekowych. Kosmetyki bandi.pl bazują na najlepszych, naturalnych składnikach i można polecić je nawet osobom o wyjątkowo wrażliwej skórze. Na stronie sklepu internetowego bandi.pl umieszczona jest aplikacja, która pomaga w analizie rodzaju i problemów ze skórą ułatwiając dobór kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji skóry.

Jak się przygotować do profesjonalnej pielęgnacji skóry w domu?

Trzeba podejść do tego planowo. Sporadyczne i przypadkowe aplikowanie kosmetyków na pewno nie jest dobrą metodą. Jeżeli pielęgnacja skóry ma być skuteczna należy przede wszystkim określić swój typ skóry – samodzielnie, z pomocą aplikacji lub specjalistki. Po drugie trzeba się zastanowić, z jakimi problemami mamy do czynienia. Kolejnym krokiem jest dobór optymalnej linii kosmetyków i regularne ich stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta lub kosmetyczki. Profesjonalna pielęgnacja skóry powinna być wspomagana przez aktywny i zdrowy tryb życia – zrównoważoną dietę i jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu. Pamiętać również należy o właściwej porcji snu i zredukowaniu w miarę możliwości szkodliwych stresów.