Często zastanawiasz się, jak połączyć torby z ubraniami, a także buty z ubraniami lub z torbą? Rozwiązań jest wiele i wiele zależy od stylu, jaki przyjmiesz w swoich ubraniach. Klasyczny czy sportowy strój? Jaką torebkę wybrać do jakiej stylizacji?

Z pewnością styl będzie miał duży wpływ na to, jaką torebkę połączysz z ubraniami, a już na pewno im bardziej jesteś elegancka z tym większą starannością będziesz dobierać dla siebie torebkę i buty. Zostań z nami i przeczytaj dalej ten artykuł, by sprawdzić kilka pomysłów na dobre połączenia.

Jak dopasować torebki i ubrania?

Jak już wspomniano, jeśli wybierasz zimowy lub letni strój sportowy, wybór i zestawienie torby i butów jest dość dowolne, możesz wybrać kontrastujące kolory, plecaki, wzory i co tylko chcesz.

Wręcz przeciwnie, jeśli noszony strój składa się z eleganckich lub klasycznych ubrań. Wtedy wybór torby musi być przemyślany. W okresie zimowym najczęściej używanymi kolorami są:

  • czerń,
  • beż,
  • brąz,
  • ale także czerwień.

Te odcienie nie wystarczą, aby dopasować swoją stylizację do torebki czy torebki do butów. W rzeczywistości model jest również bardzo ważny. Proponujemy sprawdzić torebki czarne klasyczne od Verostilo – internetowego sklepu z włoskimi dodatkami. Znajdziesz tam skórzane torebki wykonane ręcznie we Włoszech.

Jaką torebkę wybrać konkretną okazję - na wesele lub do parku na spacer?

Na wesele nigdy nie wybieraj dużej torebki ani pięknej słomianej torby, typowo letniej. Tak samo, jak nie zabiera się eleganckiej mini kopertówki na bieganie po parku w dresach. Wtedy zdecyduj się zabrać ze sobą małą saszetkę do przewieszenia przez ciało lub nerkę.

Dopasowane torby i stylizacja - kontrastujące kolory czy monochromatyczny ton?

Z pewnością czytałaś już wiele artykułów o łączeniu akcesoriów z ubraniami, ale w każdym razie chcemy również szczegółowego rozpisać się na temat łączenia ubrań i torebek, ponieważ jest on cały czas na topie. To, że torebki czarne klasyczne pasują praktycznie do każdej stylizacji – nie ma w tym nic dziwnego. Jednak, na przykład wiele wątpliwości budzi to, czy czerwona torebka pasuje do wszystkich ubrań.

Z reguły przy łączeniu torby z ubraniami stosuje się kolor kontrastowy, np. biel z czernią, czerwień z bielą, szarość z różem, żółć z zielenią czy ton w ton, czyli przyjęcie tego samego koloru co strój na torebce, ale w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu.

Zobaczmy kilka przykładów pasujących wariantów torebek do stylizacji

Czy nosisz różowy? Torba w kolorze fuksji jest idealna, podobnie jak biała. Czy lubisz ubierać się na czarno? Zwłaszcza w połowie sezonu idealnie sprawdzi się biała torba, a zimą szara lub czarna.

Czy lubisz ubierać się na brązowo? Połącz swój look z ładną beżową torebką, ale jeśli chcesz coś kontrastowego to żółta mini torebka będzie idealna. Zestaw z beżowymi ubraniami dobrze komponuje się z brązową torebką i dopasowanymi lub stonowanymi butami. Czy sukienka jest koralowa? Skomponuj ją z białą torebką lub z kolorem „tła”, w jakim jest sukienka lub przeważającego koloru. Pamiętaj, że jeśli sukienka ma wzory, torebka nie powinna ich mieć.

Masz wątpliwości, czy torebka będzie pasować do Twojej stylizacji?

Jeśli masz wątpliwości i nie jesteś pewna, jaki kolor i model będą pasować do Twojej stylizacji, wybierz torebkę ton w ton, a na pewno się nie pomylisz. Jeśli chodzi o buty, przez dziesięciolecia panowała opinia, że buty muszą pasować do torby (z czym się w pełni zgadzam). Chociaż od każdej reguły zawsze znajdzie się wyjątek.

Łączenie torebki z butami – jak zrobić to dobrze?

W ostatnich latach moda obaliła też „tę pewność” i coraz częściej widzimy, jak styliści dobierają buty do stroju i często kontrastujące z nimi torebki. Osobiście wspominam starą szkołę i zwłaszcza na okazje wymagające eleganckiego dress code'u lepiej postawić na klasykę i na torebkę i buty w tym samym kolorze lub np.: czarne buty, biała torba i czarny płaszcz z białymi elementami dekoracyjnymi.

Jakie kolory będą najlepszym wyborem w przypadku butów i torebki?

Najlepiej wybrać neutralne kolory, takie jak:

  • biały,
  • czarny,
  • brązowy,
  • niebieski,

Prosty sposób, aby nigdy się nie pomylić. Jeśli jesteś bardzo młoda, możesz odważyć się na trochę więcej, nawet jeśli dress code jest wymagający.

Jeśli pomimo naszych rad nadal masz wątpliwości, jak połączyć swoją stylizację z torebką, napisz do nas lub odwiedź sklep Verostilo (znajdziesz tam zdjęcia modelek z torebkami i prawdziwe inspiracje). Na blogu tego sklepu jest też wiele ciekawych porad, jak łączyć torebki z ubraniami i butami.