Bieganie to niezwykle popularny rodzaj aktywności fizycznej. Pozwala na poprawę wydolności organizmu, redukcję wagi oraz utrzymanie ciała w dobrej kondycji fizycznej. Nie da się ukryć, że wpływa pozytywnie również na samopoczucie. Bieganie nie jest skomplikowane, można uprawiać jogging praktycznie w każdych warunkach. Trzeba tylko zadbać o odpowiedni ekwipunek, dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać buty do biegania. 

Damskie buty Salomon – lekkie i komfortowe obuwie dla każdej aktywnej kobiety 

Dostępne w sklepie internetowym: https://tatrastore.pl/buty-salomon/damskie buty damskie Salomon doskonale sprawdzają się w roli obuwia do biegania. Rzecz jasna buty to najważniejszy element wyposażenia każdego biegacza. W ofercie obuwia Salomon znajdzie wygodne, lekkie, ale i designerskie buty biegowe. Czym się wyróżniają? 

Podeszwa dopasowana do każdej nawierzchni

Przede wszystkim wyposażone są w unikatową podeszwę, która pozwala na użytkowanie butów w każdym terenie. Podeszwa ma odpowiednią geometrię i gumowy materiał. Jest trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a ponadto nadaje się do biegania na mokrych, suchych, twardych i miękkich nawierzchniach. Buty są dodatkowo wyposażone w folię Profeel Film, która zapewnia stabilność w trudnym terenie i chroni przed uszkodzeniami.

Świetna amortyzacja i płynność biegu

Bardzo ważna jest amortyzacja. Za ten aspekt w butach Salomon odpowiada lekka pianka, która stanowi połączenie tworzywa EVA i olefiny [OBC]. Z kolei płynne przetaczanie na długich dystansach to zasługa pianki Energy Surge, profilu Reverse Camber i wysokiej podeszwy. Lekkość podczas biegu zapewnia natomiast zakrzywiona geometria podeszwy środkowej. 

Komfort i wygoda użytkowania

Buty damskie Salomon są także przewiewne, dzięki zastosowaniu siateczki 3D Mesh. Buty można idealnie dopasować do stopy dzięki systemowi SensiFit. Zakładanie i zdejmowanie obuwia jest bardzo wygodne, gdyż buty mają specjalny system sznurowania za jednym pociągnięciem sznurówek. 

Jak wybrać odpowiednie buty do biegania?

Wybierając buty do biegania, weź pod uwagę przede wszystkim rozmiar oraz szerokość swojej stopy. Buty muszą być idealnie dopasowane. Jeśli kupujesz buty przez Internet, to koniecznie zapoznaj się z tabelą rozmiarów Salomon.

Kolejna kwestia to nawierzchnia i styl biegania. Jeżeli planujesz biegać w nieco trudniejszych warunkach, to pomyśl o solidnych butach z dobrą przyczepnością i amortyzacją.  Ponadto buty muszą zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza i cechować się wysoką odpornością na uszkodzenia. Bez problemu znajdziesz takie modele butów w ofercie Salomon.