Wyregulowane brwi zapewniają schludny wygląd na co dzień. Naturalność jest wciąż popularny, zatem warto postawić na podkreślenie walorów Twojej buzi, a w szczególności piękna jej zarysów. Sprawdź, na czym polega regulacja brwi do kształtu twarzy.

Regulacja brwi – o czym pamiętać?

Idealne brwi powinny być uregulowane, a jednak maksymalnie naturalne. Nie należy zbyt mocno ingerować w ich kształt. Warto natomiast pozbywać się wystających włosków, które nie raz zaburzą czystą linię łuku. Wiele kobiet udaje się do specjalisty, aby przypadkiem nie zniszczyć idealnej struktury. Nie brakuje również pań, decydujących się na ich samodzielne korygowanie. Jeśli należysz do tego grona, powinnaś poznać najpierw kilka cennych wskazówek.

Jak wyregulować brwi perfekcyjnie? Po pierwsze zapoznaj się z ich anatomią oraz określ kształt swojej twarzy. Skup się zarówno na grubości, wzniesieniu, jak i opadaniu. W ten sposób skutecznie wyznaczysz główne punkty korekty. Zarys efektu końcowego pozwoli Ci zobaczyć między innymi żel do stylizacji brwi, który utrzyma włoski w odpowiednim miejscu. Ponadto możesz z niego korzystać na co dzień do makijażu.

Brwi a kształt twarzy

Regulowanie brwi do kształtu twarzy nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy, że będziesz kierować się kilkoma zasadami z tym związanymi. Przede wszystkim zwróć uwagę na:

  • rozstawienie brwi – zbyt szeroka przerwa optycznie powiększy nos, natomiast zbyt wąska nada twarzy mrocznego wyrazu;
  • punkt załamania brwi – najwyższy punkt wzniesienia powinien znajdować się na 2/3 długości, gdyż zbyt płaska linia doda buzi smutku, a zbyt ostre wykończenie nada efekt ciągłego zdziwienia;
  • grubość brwi – zbyt grubo wymodelowane sprawią, że wciąż będziesz chodziła ze srogą miną, natomiast zbyt cienko wyregulowane będą przypominały narysowaną ołówkiem kreskę.

Gdy już te kwestie masz opanowane, zastanów się jakie cechy twarzy pragniesz uwydatnić, a jakie ukryć. Przykładowo do mocno zarysowanej szczęki, warto postawić na łagodny kontur brwi. Podobnie będzie w przypadku owalnej czy kwadratowej buzi. Nieco ostrzejsze linie sprawdzą się w przypadku osób o okrągłej twarzy. Tutaj punkty załamania mogą być w wyrazistszy sposób zaznaczone.

Jak regulować brwi do kształtu twarzy?

Regulowanie brwi do kształtu twarzy to przede wszystkim określenie ich wyglądu. Gdzie mają się zaczynać i gdzie kończyć, to tylko niektóre pytania, które powinny paść w pierwszym kroku. Pomocnicze może okazać się narysowanie pięciu linii idących wzdłuż płatków nosa, aktualnego najwyższego i najniższego punktu brwi oraz od czubka głowy do małżowin usznych. Kieruj się tym, w jakich miejscach linie się ze sobą stykają.

Samodzielne regulowanie brwi do kształtu twarzy początkowo może być wyzwaniem, jednak z czasem staje się to coraz łatwiejsze. Eksperymentuj i szukaj idealnych rozwiązań dla siebie. Pamiętaj również o bezpiecznych dla swojej skóry kosmetykach, które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi włoskami przez długi czas. Uzupełnij swoją kosmetyczkę między innymi o żel do stylizacji brwi i serum odżywiające.

* Artykuł sponsorowany 

https://shilla.pl/blog/dermokostyki-co-to-wlasciwie-jest