Marzysz o remoncie łazienki? Zaplanowanie miejsca na kabinę prysznicową jest jednym z kluczowych działań w trakcie jej projektowania. Kabina to rozwiązanie uniwersalne, które coraz częściej wybieramy do naszych łazienek. Odpowiednio dobrana nie tylko sprawdzi się doskonale przy szybkim, orzeźwiającym prysznicu, ale również pomoże nam zrelaksować się po ciężkim dniu. Dlaczego kabina prysznicowa z brodzikiem do idealne rozwiązanie? Jaką kabinę wybrać? Na te i wiele innych pytań udzielimy odpowiedzi.

Kabina prysznicowa z brodzikiem – dlaczego warto?

Kabiny prysznicowe z brodzikiem to doskonały wybór, który łączy w sobie funkcjonalność, komfort i estetykę. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

  • Oszczędność miejsca

Prysznic z brodzikiem zajmuje zazwyczaj mniej miejsca niż tradycyjna wanna. Idealnie pasuje do mniejszych łazienek lub tych, w których chcemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

  • Łatwość montażu

Kabiny z brodzikiem stanowią gotowy zestaw, co znaczne ułatwia proces montażu. Nie trzeba się martwić o poszukiwanie osobnych elementów czy dopasowywanie ich do siebie. To dobry i sprawdzony pomysł na aranżację łazienki. Taki projekt jest zawsze dobrze dopasowany konstrukcyjnie, dzięki czemu odznacza się wyjątkową szczelnością.

  • Bezpieczeństwo

Brodzik w kabinie prysznicowej zapewnia stabilną powierzchnię podczas kąpieli, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko poślizgnięcia się czy upadku, zwłaszcza w przypadku osób starszych lub dzieci. Zapewnia także skuteczne odprowadzanie wody, co zabezpiecza łazienkę przed zalaniem.

  • Łatwe utrzymanie w czystości

Kabiny prysznicowe z brodzikiem są łatwe do utrzymania w czystości. Brodzik w szybki sposób odprowadza wodę, dzięki czemu unikamy zabrudzeń i osadów. Dużą zaletą jest to, że większość modeli jest wykonanych z materiałów łatwych do czyszczenia.

  • Estetyka

Prysznic z brodzikiem jest dostępny w wielu wzorach, kształtach i rozmiarach. Z łatwością dobierzesz model idealny do Twojej powierzchni, indywidualnych preferencji oraz stylu łazienki. Na rynku znajdziesz produkty wykonane z różnych materiałów, takich jak szkło, plastik czy metal. Dzięki temu stworzysz eleganckie i nowoczesne wnętrze.

Rodzaje kabin z brodzikiem

Wybór kształtu kabiny prysznicowej powinien być uzależniony nie tylko od Twoich upodobań, ale przede wszystkim warunków, jakie panują w łazience. W ofercie czołowych producentów są one dostępne w różnych wersjach. Odpowiednie ulokowanie kabiny w pomieszczeniu daje gwarancję zyskania funkcjonalnej, dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Jakie są dostępne modele? Warto zajrzeć na https://www.dom-lazienka.pl/kabiny-zestawy-cat-25

Kabiny narożne

Stanowią idealne rozwiązanie w małych łazienkach. Są stosowane do montażu w narożniku, na co wystarczy poświęcić dwie ściany. To dobry wybór zarówno do łazienki tradycyjnej, jak i nowoczesnej, skandynawskiej czy glamour. Dopasowanie ich do stylu wnętrza ułatwia dostępność profili drzwi w wielu kolorach, jak chrom, złoto, czerń czy biel.

Kabiny przyścienne

Kabiny prysznicowe z brodzikiem przyścienne tylko z jednej strony przylegają do ściany łazienki. Z pozostałych stron są zabudowane drzwiami lub szklanymi panelami. Idealnie sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Jeśli dysponujesz zaś jedynie niewielkim metrażem, wybierz model kompaktowy. Takie rozwiązanie daje szerokie możliwości aranżacyjne.

Kabiny prysznicowe zabudowane

Czym charakteryzuje się kabina prysznicowa zabudowana? Jedynym elementem montowanym w przypadku tego rodzaju kabiny są drzwi, a z pozostałych stron otoczona jest ścianami łazienki. Jeśli masz w pomieszczeniu gotową wnękę, takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale.

Kabiny wolnostojące

To nowoczesne rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach kąpielowych. Modele te są elementami wolnostojącymi, w pełni zabudowanymi, umożliwiającymi umieszczenie ich w jakimkolwiek miejscu w łazience – niekoniecznie przy ścianie. Daje to dużą wygodę przy ewentualnym remoncie lub zmianie rozplanowania przestrzeni.

Kształt kabiny prysznicowej z brodzikiem

W dzisiejszych czasach kabiny prysznicowe stały się standardem w większości nowoczesnych łazienek. Kabiny z brodzikiem są dostępne w różnych kształtach, dzięki czemu dostosujesz je do swoich potrzeb i preferencji. Dużym zainteresowaniem cieszą się kabiny prysznicowe kwadratowe. Doskonale sprawdzają się w małych łazienkach, ponieważ można je łatwo umieścić w narożniku i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątnym są kolejnym popularnym wyborem – zapewniają więcej miejsca podczas kąpieli niż ich kwadratowe odpowiedniki, co sprawia, że są bardziej komfortowe dla użytkowników. Kształt półokrągły jest mniej powszechny, ale może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku niektórych łazienek, zwłaszcza tych o nietypowych układach. Brak ostrych krawędzi może uczynić kabinę półokrągłą bardziej bezpieczną, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Ten model sprawdza się doskonale na niewielkiej przestrzeni.

Jaki brodzik wybrać do kabiny prysznicowej?

Decydując się na kabinę prysznicową w łazience, musisz wybrać również rodzaj brodzika. Brodziki prysznicowe są dostępne w różnych kształtach, wymiarach oraz wysokościach, co pozwala na ich umieszczenie w każdej domowej łazience oraz dostosowanie do potrzeb wszystkich jej użytkowników. Jaki wybór będzie odpowiedni? Dla seniorów lub osób mających problemy z poruszaniem się polecamy brodzik płaski o wysokości od 2,5 cm do 5 cm. Brodzik głęboki, o głębokości od 9 do kilkunastu cm, jest chętnie wybierany przez rodziców małych dzieci, ponieważ zastępuje niewielką wannę. W asortymencie znajdziesz brodziki kwadratowe, prostokątne i półokrągłe.

* artykuł sponsorowany