Biżuteria powinna podkreślać urodę i kolor oczu. Jednocześnie ważne jest jej odpowiednie zestawienie ze stylizacją i okazją, której jest ona dedykowana. W dzisiejszym artykule poruszymy zatem tematykę związaną z dopasowaniem dodatków na co dzień. Zastanowimy się w szczególności nad tym, czy prawdziwy klasyk w postaci kolczyków z bursztynem to dobre uzupełnienie casualowych stylizacji? Zostań z nami i poznaj nasze argumenty. Być może to właśnie one przekonają Cię do tego połączenia.

Kolczyki z bursztynem – biżuteria, która może wzbogacić casualowe stylizacje?

Bursztyn to kamień, który znany jest i ceniony od wielu lat. Przyciąga on w szczególności swoją ciekawą i niebanalną formą, która nadaje mu bogate walory estetyczne. Jako wytwór natury przybiera bowiem różne oblicza. Każdy egzemplarz jest więc inny, jedyny w swoim rodzaju. Dotyczy to zarówno wzoru, jakim dany bursztyn został obdarzony, jak i jego kolorystyki. Dzięki temu jest to uniwersalny i efektowny dodatek, który doskonale uzupełnia kobiece stylizacje. Jednak czy warto połączyć go z codziennym ubiorem?

Wielu osobom wydaje się, że zestawienie to nie jest najlepszym pomysłem. Bursztyn jest w końcu nie tylko atrakcyjny, ale też niezwykle elegancki. Jednakże warto podkreślić, że obecne trendy modowe coraz bardziej zacierają granicę pomiędzy ubiorem formalnym a casualowym. Często więc spotyka się stylizacje stanowiące mieszaninę różnych elementów, co pozwala tworzyć niebanalne i bardzo interesujące połączenia. Nie inaczej jest w przypadku kolczyków z bursztynem. To coraz częstszy wybór – również na co dzień – dodający stylizacjom wyrafinowanego uroku i oryginalnego charakteru.

Jeśli zdecydujesz się na taką biżuterię, Twoje outfity będą prezentować się atrakcyjnie i stylowo. Co więcej, Twój ubiór zawsze pozostanie w modzie, gdyż zdobione bursztynem kolczyki mają ponadczasowy charakter i nie ulegają szybko zmieniającym się trendom.

Jakie kolczyki z bursztynem dobrać do codziennych stylizacji?

Biżuteria z bursztynem jest bardzo charakterystyczna i efektowna pod względem wizualnym. Dlatego też trzeba być bardzo ostrożnym i dokładnie dopasować jej model – zwłaszcza jeśli tyczy się to stylizacji codziennych. Kieruj się przy tym pewnymi zasadami, wybierając:

– delikatne wzory – w tym przypadku nie sprawdzą się bogato zdobione modele. Bursztyn sam w sobie jest niezwykle efektowny, dlatego też na co dzień bezpieczniej jest zakładać jego minimalistyczną wersję w postaci niewielkich, prostych kolczyków. Kolczyki przybierające wymyślne formy byłyby naprawdę trudne w zestawieniu z codziennymi stylizacjami;

– mniejsze modele – unikaj okazałej i dużej biżuterii. Będzie ona mało praktyczna w codziennym użytkowaniu. Wielkość kolczyków dopasuj też do swojej urody. Przy krótkich włosach kolczyki powinny być drobne. Przy długich i gęstych zadbaj o to, aby były widoczne;

– funkcjonalność i komfort – kolczyki z bursztynem nie mogą wyłącznie pięknie się prezentować. Muszą też zapewnić wygodę i bezpieczeństwo podczas noszenia. Zatroszcz się więc o komfort zapinania. Upewnij się też, że biżuteria nie będzie haczyć o włosy bądź ubrania. To znacząco utrudniłoby wykonywanie codziennych aktywności.

Na szczęście współcześnie kolczyki z bursztynem przybierają naprawdę rozmaite formy. Znakomity tego przykład znajdziesz np. pod linkiem https://sklep.amber-ring.pl/kolczyki-z-bursztynem. Jest to oferta renomowanego producenta bursztynowej biżuterii, który potrafi nadać jej nutę nowoczesności. Kolczyki z bursztynem wykonane w takiej stylistyce doskonale wpisują się w wymagania stawiane codziennym stylizacjom.