Budzisz się z bólem twarzy i karku, zdarzyło Ci się w nocy nadłamać ząb? To typowe objawy bruksizmu. Leczenie bruksizmu tradycyjnymi metodami często zawodzi. Właśnie w takich przypadkach sprawdza się botoks. Jak to się dzieje, że zabiegi medycyny estetycznej mogą skutecznie zwalczyć problem napięcia mięśni? Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Bruksizm - czym jest i jakie są jego objawy?

Brukzim najczęściej występuje na skutek przewlekłego stresu, który wprowadza pacjenta w błędne koło coraz większego napięcia mięśni. Powodem może być także wada zgryzu, predyspozycje genetyczne, schorzenia jamy ustnej i zwyrodnienia stawów skroniowo-żuchwowych. Samo schorzenie polega na mimowolnym zaciskaniu zębów lub zgrzytaniu, najczęściej w nocy. Zgrzytanie zębami nie brzmi niebezpiecznie, jednak stale powtarzający się bruksim prowadzi m.in. do ścierania szkliwa, nadłamania zębów w okolicy szyjki lub nawet na całej powierzchni. Zmiana napięcia mięśni żwaczy prowadzi do bólów głowy, karku, szyi i rąk. Często spotykanym w medycynie estetycznej symptomem bruksizmu jest powiększenie mięśni żwaczowych, które powodują tak zwaną twarz kwadratowatą.

Pomoc lekarza medycyny estetycznej

Leczenie bruksizmu jeszcze niedawno polegało na wykonaniu specjalnych szyn relaksacyjnych. Nie pomagają one jednak w korekcji złej estetyki twarzy, a jedynie łagodzą objawy. Prawdziwą rewolucję dla cierpiących na bruksizm spowodowała toksyna botulinowa, znana powszechnie jako botoks. Wstrzyknięcie botoksu w odpowiednie punkty na twarzy blokuje nadmierny przepływ impulsów nerwowych do mięśni żwaczy. Dzięki temu następuje rozluźnienie mięśni żujących i ich obkurczenie. Odruch zgrzytania i zaciskania zębów podczas snu znika. Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że twarz pacjenta wygląda po nim zdecydowanie smuklej. To jednak nic w porównaniu do ulgi, jaką odczuwa się po ustaniu silnego napięcia mięśni.

Przebieg zabiegu i trwałość efektów

Lekarz wykonujący zabieg za pomocą cienkiej igły podaje niewielką ilość toksyny botulinowej w ściśle określone miejsca. Dla doświadczonych specjalistów zatrudnionych w klinice w Rudzie Śląskiej wykonanie zabiegu to szybka i prosta procedura. Nakłucia są bezbolesne, mało inwazyjne i w 100% bezpieczne. Leczenie bruksizmu w tak dużym centrum medycyny estetycznej, jakie oferuje Ruda Śląska, to gwarancja trwałego rozluźnienia mięśni twarzy już po 3 do 7 dni po zabiegu. Efekt utrzymuje się nawet do 8 miesięcy po otrzymaniu iniekcji z botoksem. Znikają bóle głowy, problemy z zębami, a sama skóra staje się gładsza. Pod koniec tego okresu należy powtórzyć zabieg. Pełna terapia z zakresu medycyny estetycznej trwa około 2 lat, po którym to czasie pacjenci odczuwają radykalną poprawę i ulgę od bólu.

Najlepszy sposób na bruksizm - botoks Ruda Śląska

Wiesz już, jak powinno przebiegać skuteczne leczenie bruksizmu, nadal jednal szukasz gabinetu z fachową wiedzą w temacie? Poznaj najlepszy zabieg na bruksizm botoks Ruda Śląska. Uwolnij się od zaciskania zębów, napięcia mięśniowego i strachu przed zrobieniem sobie krzywdy we śnie, który jeszcze bardziej napędza stres. W ofercie kliniki w Rudzie Śląskiej znajdziesz także każdy z najbardziej popularnych i innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, zabiegi na nadpotliwość (do których też stosuje się botox), mezoterapia, leczenie łysienia i wiele innych propozycji to stałe pozycje w codziennym harmonogramie zabiegów kliniki. Wszystkie gwarantują wysoki poziom i długotrwałe efekty.