Pierścionki elastyczne wykonane z małych kulek kamieni naturalnych to jeden z najgorętszych modowych trendów w biżuterii. Taką ozdobę możesz nosić pojedynczo lub w zestawach po kilka sztuk. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak dobrać rozmiar pierścionka elastycznego, żeby wyglądał efektownie i był wygodny!

Jaki rozmiar pierścionka będzie najbardziej odpowiedni?

Zakup pierścionka elastycznego to doskonały wybór dla osób, które lubią kolorowe i wyraziste dodatki. Modele wykonane z kamieni naturalnych zachwycają swoją niebanalną fakturą i kolorystyką. Podstawę takiego pierścionka stanowi mocna, silikonowa gumka, która bardzo dobrze dopasowuje się do grubości i kształtu palca. Tego rodzaju biżuteria często jest sprzedawana w jednym, uniwersalnym rozmiarze lub w trzech rozmiarach, czyli: S, M i L.

Jeśli pierścionek elastyczny ma ładnie podkreślać kobiecą dłoń, nie może być za mały ani za duży. Dlatego przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić jego obwód wewnętrzny. W przypadku modeli uniwersalnych ta wartość najczęściej wynosi ok. 5,2-5,5 cm.

Nie oznacza to jednak, że dokładnie taki obwód powinien mieć Twój palec. Silikonowa gumka jest bardzo elastyczna i delikatnie się rozciąga, dzięki czemu uniwersalny pierścionek elastyczny będzie odpowiedni dla osób, których obwód palca mieści się w przedziale 4,5 - 6,3 cm.

Jak zmierzyć obwód palca?

Stylowy pierścionek elastyczny możesz zamówić online. Jednak w takim wypadku nie ma możliwości, aby przymierzyć biżuterię i sprawdzić, jak leży na Twoim palcu. Jeśli chcesz mieć pewność, że pierścionek będzie Ci pasował, zmierz obwód palca, na którym planujesz go nosić. Możesz to zrobić przy użyciu:

  • miarki jubilerskiej,
  • miarki krawieckiej
  • tasiemki,
  • nici,
  • cienkiego paska papieru.

Jak dokonać pomiaru? Wybierz jedno z proponowanych narzędzi, a następnie owiń je wokół palca w miejscu, w którym zwykle nosisz pierścionek. Jeśli do pomiaru używasz tasiemki, nici lub paska papieru, zaznacz ołówkiem lub flamastrem miejsce ich przecięcia. Następnie rozłóż narzędzie i zmierz jego długość linijką. Wynik najlepiej zapisać w milimetrach. Jeśli wahasz się między dwoma wartościami, wybierz tę większą. Lepiej, żeby pierścionek elastyczny był odrobinę luźniejszy niż za ciasny.

Co zrobić, jeśli w sklepie nie ma mojego rozmiaru?

Pierścionki elastyczne w uniwersalnym rozmiarze nie każdemu będą pasować. Jeśli planujesz nosić ozdobę na małym palcu, kciuku lub po prostu masz inny rozmiar, warto napisać wiadomość do sprzedawcy. Niektórzy projektanci ręcznie robionej biżuterii z kamienia naturalnego są w stanie wykonać pierścionek elastyczny na zamówienie. Taką usługę posiada w swojej ofercie sklep Magneska.pl. Wystarczy, że napiszesz wiadomość, w której podasz obwód swojego palca, a otrzymasz indywidualną wycenę wraz z terminem realizacji zlecenia. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz pewność, że pierścionek elastyczny będzie idealnie prezentował się na Twoim palcu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Obwód palców może zmieniać się w ciągu dnia. Jest to związane ze zjawiskiem gromadzenia się wody w organizmie. Lekka opuchlizna lub obrzęk mogą zafałszować wynik pomiaru. Dlatego najlepiej będzie, jeśli przeprowadzisz kilka pomiarów w ciągu dnia i wyciągniesz z nich średnią.

Elastyczne pierścionki z kamienia naturalnego są bardzo wygodne i efektowne. Silikonowa gumka nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że pierścionek za bardzo się rozciągnie. Taka ozdoba doda każdej Twoje stylizacji niepowtarzalnego charakteru.