Parasolki towarzyszą nam nie tylko w deszczowe dni - równie dobrze chronią też przed nadmiernym słońcem. Chcąc jednak, aby odpowiednio spełniały swoją rolę, warto wybrać modele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Na co zwrócić uwagę przed ich zakupem? Czym powinien się wyróżniać dobry parasol przeciwdeszczowy, a czym ogrodowy? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Na co zwrócić uwagę kupując parasol?

Zarówno kapryśną wiosną, jak i jesienią szczególnie często przydaje się parasol przeciwdeszczowy, stanowiąc skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Równie dużą popularnością cieszą się nie tylko parasolki damskie i męskie, lecz i  parasole ogrodowe, które idealnie sprawdzają się nie tylko w ogródkach, ale i na działkach, tarasach czy balkonach. Dzięki nim można swobodnie wypoczywać na świeżym powietrzu słonecznym latem, chowając się w jego cieniu. Warto jednak pamiętać, że zarówno zwykły parasol, jak i parasol ogrodowy duży muszą wyróżniać się dobrą jakością, aby mogły nam służyć nie przez jeden sezon, a przez długie lata. Chociaż design parasola jest dla wielu istotny, przed jego zakupem należy zwrócić uwagę także na inne kwestie. Co dokładnie warto uwzględnić podczas jego wyboru?

Parasole przeciwdeszczowe

Najważniejsze w przypadku parasoli są stelaż i czasza, która musi być wykonana z nieprzemakalnego materiału. Większość dostępnych na rynku modeli posiada czaszę wykonaną z poliestru, jednak do produkcji tych najtrwalszych używa się teflonu. Jeżeli chodzi o stelaż, dobrym wyborem będą parasolki posiadające większą ilość żeber - dzięki temu ryzyko połamania parasola nawet przy silniejszych podmuchach wiatru zostanie znacznie zminimalizowane. Wybierając zarówno parasol damski, jak i parasol męski, warto zwrócić ponadto uwagę na rączkę parasola. Uchwyt też powinien odznaczać się odpowiednią konstrukcją - chociaż jego kształt zależy od indywidualnych preferencji, dobrze, aby pokryty był on antypoślizgową powłoką. W ten sposób użytkowanie parasola stanie się znacznie bardziej komfortowe i wygodne. 

Parasol ogrodowy

Wybierając parasol ogrodowy duży należy przede wszystkim uwzględnić jego wielkość. Znaczne rozmiary będą w stanie swobodnie objąć nawet stół ogrodowy, zapewniając idealne warunki podczas towarzyskiego spotkania w słoneczny dzień. Istotny jest też materiał parasola i jego przepuszczalność światła - z tego też względu lepiej wybierać jaśniejsze kolory, gdyż ciemniejsze nie tylko znacząco ją zmniejszają, ale też szybciej się nagrzewają, co może stać się mało komfortowe. Bardzo ważny element parasola ogrodowego stanowi stelaż, który musi być wytrzymały i gwarantować stabilność. Z tego też względu, szczególnie polecane są modele z elementem wspierającym umiejscowionym na samym śr