Kosmetologia estetyczna skupia wiele skutecznych zabiegów pozwalających na widoczne odmłodzenie skóry i poprawę kondycji oraz wyglądu włosów i paznokci. Takie rozwiązania wybieramy, by poczuć się atrakcyjniej, wzmocnić swoją pewność siebie oraz zadbać o lepsze samopoczucie, a nawet zdrowie.

Niekiedy, w zależności od potrzeb, to właśnie na takie zabiegi warto zdecydować się w pierwszej kolejności, zanim sięgniemy po zdobycze medycyny estetycznej. 

Na czym polega kosmetologia estetyczna?

Najprościej rzecz ujmując, to specjalność, której główną rolą jest poprawa wyglądu i kondycji skóry, a także walka z wszelkimi związanymi z nią problemami. Ważnym zadaniem będzie więc wpłynięcie na wiotkość skóry, przebarwienia, zmiany potrądzikowe czy widoczne oznaki starzenia. Na kosmetologię estetyczną składają się różne procedury z wykorzystaniem profesjonalnych produktów i zaawansowanych technologicznie urządzeń, dlatego wszystkie działania wdrażane są tylko w specjalistycznych klinikach przez wykwalifikowany personel. W zakres pracy nad ciałem wchodzą tu: laseroterapia, specjalne peelingi, mezoterapia itp.

W tym obszarze możemy też oddziaływać na mankamenty, takie jak: blizny po wypadkach czy trądziku, rozstępy, przebarwienia, przesuszenie skóry, zmarszczki bądź atopowe zapalenie skóry.

Czym kosmetologia różni się od medycyny estetycznej?

Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi  dwiema dziedzinami jest stopień inwazyjności procesu. Zabiegi kosmetologiczne najczęściej pozwalają niemalże natychmiast na powrót do codziennego życia, bez konieczności dłuższej regeneracji i oczekiwania na pełne wyleczenie, co ma miejsce często w przypadku medycyny estetycznej.  

Różnice znajdziemy również w technologiach i środkach stosowanych w obu tych obszarach. W  przypadku kosmetologii estetycznej jednym z najczęściej wybieranych zabiegów pozostaje mezoterapia mikroigłowa. Opiera się ona na wstrzykiwaniu w skórę specjalnych substancji odżywczych, mających za zadanie pobudzenie do produkcji kolagenu w celu regeneracji komórek. Popularne są także procedury z użyciem lasera. W ten sposób usuwamy stary makijaż permanentny, zamykamy rozszerzone naczynka czy zmniejszamy widoczność blizn.

Natomiast w medycynie estetycznej spotkać możemy się z takimi zabiegami jak wstrzykiwanie toksyny botulinowej działającej relaksująco na mięśnie i redukującej widoczność zmarszczek mimicznych. Innymi sposobami na poprawę wyglądu będą: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, niechirurgiczny lifting twarzy za pomocą nici, wolumetria twarzy polegająca na przywróceniu twarzy miękkiego, młodziej wyglądającego owalu, powiększanie ust dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego itp.

Warto zaznaczyć, że przed każdym zabiegiem, niezależnie od jego rodzaju, specjalista przeprowadza wywiad i omawia najważniejsze etapy procedury. Informuje także o zaleceniach przed jej przeprowadzeniem, jak i po udaniu się do domu. Przestrzeganie tych wskazówek jest niezwykle istotne i z pewnością przyczyni się do wzmocnienia efektu świadczonej usługi.

https://shilla.pl/blog/jak-dbac-o-skore-pielegnacja-ciala-w-6-krokach