Dobrze znane powiedzenie mówi, że jest się tym, co się je. Nie bez powodu. Wiele problematycznych dolegliwości skórnych przybiera na sile przez niewłaściwą dietę. Zatem na jakie posiłki postawić, aby wspomóc walkę z pomarańczową skórką i przy okazji zaoszczędzić trochę czasu?

Najlepsza dieta pudełkowa w Gdańsku – co znajdziesz w porządnym menu?

Redukcja nadmiaru wody w organizmie i łagodzenie obrzęków to kluczowe zadania właściwie skomponowanej diety antycellulitowej. Istotny w tej kwestii jest m.in. potas, działający przeciwobrzękowo, oraz wapń, pozytywnie wpływający na stawy, kości i budowę mięśni. Należy pamiętać, że dieta powinna być zbilansowana i nie tylko – jak w tym przypadku – walczyć z cellulitem, ale także odpowiadać na ogólne zapotrzebowanie organizmu. Dlatego w utrzymaniu dobrej kondycji ciała pomagają, obecne w diecie pudełkowej, cynk i chrom. Pierwszy wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, a drugi reguluje poziom insuliny. Oprócz tego zestawu warto wymienić również witaminę C. Wpływa ona pozytywnie na ogólną kondycję skóry.

A jak takie menu wygląda w praktyce? Na pewno można liczyć na zróżnicowanie! W dobrej – zdrowej i pożywnej – diecie pudełkowej znajdą się pełnoziarniste produkty zbożowe wraz z orzechami, warzywa, owoce i nabiał, ryby oraz chude mięso. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na składniki moczopędne, ułatwiające pozbycie się nadmiaru wody. Dietę antycellulitową (i inne!) można zamówić tutaj: https://www.wygodnadieta.pl/catering-dietetyczny-gdansk.

Gdańsk: dobra dieta pudełkowa w domu. Czy można przygotować ją samemu?

Pudełkowe posiłki to nie tylko wygoda. To przede wszystkim praktyczne podejście. Aby przygotować nawet najprostsze danie obiadowe, trzeba spędzić od 15 do 20 minut w kuchni. Ale jedynie w przypadku, gdy wszystkie składniki są już pod ręką. W rzeczywistości należy do tego doliczyć przede wszystkim czas poświęcony na skomponowanie prawidłowej diety, zmywanie i – często – zakupy. Problemem jest też to, jak taką dietę przygotować. Nic nie zastąpi wiedzy specjalistycznej i menu opracowanego przez wykwalifikowanych dietetyków.

Niewłaściwa dieta może nie dostarczać odpowiednich wartości odżywczych, co grozi niedoborami żywieniowymi, a w efekcie negatywnie wpływa na kondycję. Dlatego w trosce o swoje zdrowie warto korzystać wyłącznie z wiedzy specjalistów potwierdzonej badaniami naukowymi. Dobra dieta pudełkowa to nie tylko właściwie skomponowane przez certyfikowanych dietetyków menu, ale także posiłki, które cieszą zarówno organizm, jak i oko. Swój apetyczny wygląd, który sprawdzi się równie dobrze na domowym stole, jak w pracy, zawdzięczają grupie wykwalifikowanych kucharzy dbających o pozytywne wrażenia, i smakowe, i estetyczne.

Dieta pudełkowa. Gdańsk – miasto możliwości

Zawsze warto mieć wybór. Chociaż dobra dieta pudełkowa (antycellulitowa) to 1500 kalorii, co znakomicie odpowiada zapotrzebowaniu ogółu ludzi z niej korzystających, to część osób może mieć wątpliwości – diety to przecież nie tylko liczba kalorii, lecz także dobór składników, chociażby ze względu na alergeny. Co w takim przypadku? Znakomitym rozwiązaniem, stosowanym przez najlepszych producentów diet pudełkowych, jest możliwość konsultacji z dietetykiem. Trzeba podkreślić, że usługa ta jest bezpłatna. Ale to nie wszystko. Również w trakcie stosowania diety można porozmawiać ze specjalistą i podzielić się swoimi odczuciami, które pozwolą na omówienie postępów w realizacji celu. Dzięki temu każda osoba będzie mieć poczucie, że jest w dobrych rękach. A sezon na krótkie spódniczki przywita z uśmiechem i pewnością siebie!