Wybierając stylizację na wesele, warto kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale również własnymi preferencjami i pewnymi uniwersalnymi zasadami. Wiele zależy też od charakteru imprezy i założeń jej gospodarzy. Zobacz, jakie sukienki najlepiej sprawdzają się na weselach!

Goście weselni powinni być ubrani stosownie do okazji, a jednocześnie zgodnie z własnymi preferencjami. Czasami warto też postawić na ponadczasową klasykę i dobrać do swojej sylwetki któryś z najpopularniejszych fasonów. Jakie modele sukienek są najbardziej uniwersalne i o czym trzeba pamiętać, planując swój outfit na wesele?

Przede wszystkim jakość – sukienki na Answear.com

Wybierając swoją kreację, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał i jakość wykonania. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na prostą formę, czy bardziej ekstrawagancki fason, stylizacja sporo zyska, jeśli sukienka będzie dobrze skrojona i starannie uszyta. Marki premium znajdziesz, przeglądając sukienki na Answear.com (https://answear.com/k/ona/odziez/sukienki). W sklepie dostępnych jest mnóstwo fasonów sukienek na każdą okazję.

Sukienki w kwiaty – dobry wybór na wesele?

Jednym z najchętniej wybieranych wzorów sukienek na wesele są motywy roślinne. Zwykle kojarzone są jako romantyczne, ale wciąż eleganckie. Sukienki w kwiaty są bardzo dobrym wyborem – niezależnie od wieku czy typu sylwetki z pewnością znajdziesz fason dostosowany do własnych potrzeb.


Jaki kolor sukienki na wesele wybrać?

Kolejnym aspektem, który trzeba przemyśleć podczas wybierania sukienki, jest jej kolor. Przyjęło się, że kobiety goszczące na weselu nie powinny zakładać sukienek o określonej barwie. W polskiej tradycji są to:

Biel – jest zarezerwowana dla panny młodej, która powinna w tym dniu być w centrum uwagi. Ubieranie białej sukienki na cudzy ślub może być odczytany jako bardzo nietaktowne.

Czerń – chociaż jest bardzo klasycznym i eleganckim kolorem, to ma w kulturze żałobne konotacje. Z tego powodu kobiety nie powinny ubierać czarnych strojów na wesele, które jest radosnym świętem.

Oczywiście dobór kolorów sukienki na wesele jest kwestią bardzo indywidualną. Wiele zależy też od charakteru wydarzenia – czy jest to swobodna impreza, czy eleganckie przyjęcie. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się z panną młodą i zapytać jakiego stroju oczekuje od swoich gości.

Najchętniej wybierane są sukienki na wesele w neutralnych kolorach. Bardzo popularne są np. różne odcienie różu i niebieskiego. Kobiety o jasnej karnacji często decydują się też na butelkową zieleń, czy bordo. W ostatnim czasie popularne są też neonowe kolory i oryginalne, wyraziste wzory.

Jaką długość powinna mieć weselna sukienka?

Kwestią, która budzi kontrowersje, jest także długość sukienki na wesele. Obecnie nie trzeba już przestrzegać żadnych rygorystycznych norm, jednak wciąż warto kierować się dobrym smakiem. Za najbezpieczniejszą długość uznaje się sukienki kończące się w okolicach kolan. Można zdecydować się też na długie sukienki, jednak warto zwrócić uwagę, czy dana kreacja nie będzie nadmiernie krępowała ruchów.

* artykuł sponsorowany

https://shilla.pl/blog/oprawki-na-topie-odkryj-najmodniejsze-okulary-tego-sezonu