Wakacje za granicą – dlaczego warto zdecydować się na podróż pociągiem?
Planując urlop za granicą, warto przede wszystkim rozważyć sposób podróżowania. Pociągi międzynarodowe oferują unikalne doświadczenia i wiele niezaprzeczalnych pozytywów względem innych środków lokomocji. Podróżowanie pociągiem międzynarodowym pozwala przede wszystkim uniknąć stresu związanego z kontrolami bezpieczeństwa na lotniskach i długim oczekiwaniem na odprawę. Ponadto stacje kolejowe zazwyczaj znajdują się w centrum miast, co umożliwia łatwy dostęp do głównych atrakcji turystycznych.
Najpopularniejsze europejskie stolice mają doskonale rozwiniętą komunikację miejską. Dlatego możemy bez obaw zostawić samochód w domu i wybrać się w podróż pociągiem, a po dotarciu na miejsce poruszać się metrem, autobusami, tramwajami czy rowerami miejskimi. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej poczuć klimat miasta i zdobyć unikalne doświadczenie.
Lato 2024 – gdzie się wybrać?
Praga, Berlin, Budapeszt – wakacje to idealny moment, żeby odwiedzić najpopularniejsze europejskie stolice. Pogoda w tym okresie sprzyja zwiedzaniu miast, odkrywaniu zabytków i smakowaniu lokalnej kuchni. Poniżej przedstawiamy kilka wyjątkowych miejsc, do których dotarcie pociągiem międzynarodowym może stać się częścią letniej przygody!
Praga na wakacje – nasi sąsiedzi też mają sporo do zaoferowania!
Jednym z ciekawszych kierunków podróży są Czechy. Stolica tego kraju – Praga – to wiele ciekawych miejsc, w tym urokliwe Stare Miasto czy piękne parki Letná i Petřín. Praga latem to także bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych, od festiwali muzyki klasycznej, po wystawy sztuki i teatr uliczny.
Praga – jak dostać się do stolicy Czech pociągiem międzynarodowym?
Do stolicy Czech dostaniemy się pociągiem międzynarodowym praktycznie z każdego zakątka naszego kraju. Podróż z Warszawy będzie trwać 8 godzin, a z Krakowa już tylko 5 godzin. Jeśli mieszkamy w Poznaniu, czeka nas przesiadka w Berlinie. Taka podróż trwa 8 godzin.
Berlin – kulturowy tygiel
Berlin to fascynujące miasto, które latem oferuje niezliczone możliwości zabawy, odkrywania kultury i historii. Można zacząć od spaceru po słynnej Unter den Linden, zatrzymać się przy Bramie Brandenburskiej i zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej lub wybrać się na relaksujący piknik w Parku Tiergarten. Miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce doskonale odnajdą się w dzielnicy Kreuzberg, która jest uważana za mekkę artystów.
Pociągiem do Berlina – sprawdź, jakie masz możliwości!
Podróż koleją z Warszawy do Berlina zajmuje około 5,5-6 godzin bez przesiadek. Tyle samo zajmie podróż z Gdańska – w tym przypadku również dostępne są połączenia bezpośrednie. Stolica Niemiec to także atrakcyjny kierunek dla mieszkańców Wrocławia – w tym przypadku podróż zajmie tylko 4 godziny.
Budapeszt – perła Dunaju
Budapeszt to idealne miasto dla miłośników historii, architektury i relaksu na łonie natury. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od spaceru nad Dunajem. Osobom, które szukają odpoczynku od miejskiego zgiełku, szczególnie polecamy wizytę na Wyspie Małgorzaty. Kolejnym punktem, którego nie wolno pominąć podczas wizyty w Budapeszcie, jest Zamek Królewski położony na Wzgórzu Zamkowym, skąd roztacza się malowniczy widok na miasto. Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście jest także neogotycki budynek węgierskiego Parlamentu.
Jak dotrzeć pociągiem do Budapesztu?
Podróż pociągiem z Warszawy do Budapesztu zajmuje około 11 godzin. To dobra alternatywa dla osób, które z różnych względów nie lubią podróżować samolotem. Mieszkańcy Katowic mogą dotrzeć do stolicy Węgier w 8,5 godziny.