Uroda i zdrowy wygląd włosów to kwintesencja kobiecego piękna. Jednak co, gdy wymarzona długość włosów osiągnięta dzięki przedłużaniu przynosi rozczarowanie z powodu ich zniszczenia? Zniszczone włosy przedłużane to niestety częsty efekt uboczny chęci posiadania długich, gęstych kosmyków. Są suche, łamliwe, a ich końcówki rozdwajają się z łatwością. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka - od złej pielęgnacji włosów przedłużanych, dostępnych m.in. w sklepie Cameron Hair, po nieprawidłowo dobrane metody przedłużania. Ale co możemy zrobić, by temu zaradzić? Warto zacząć od prostych domowych sposobów, takie jak maski i odżywki do włosów. Jeśli jednak takie działanie nie poskutkuje warto udać się po pomoc do profesjonalnego fryzjera. 

Jak zadbać o pielęgnację włosów przedłużanych w domu?

Zastosowanie masek i odżywek regeneracyjnych z wysokim stężeniem składników odżywczych to pierwszy krok do przywrócenia włosom dobrej kondycji. Wybieraj produkty bogate w proteiny, keratynę oraz naturalne oleje, które działają intensywnie nawilżająco i odbudowująco. Pamiętaj, by aplikować je głównie na środkowe części i końce włosów, omijając miejsca złączeń, by uniknąć ich osłabienia.

Równie istotna jest ochrona przed wysoką temperaturą. Suszenie suszarką, prostowanie czy kręcenie loków na gorąco bez stosowania ochrony termicznej to prosta droga do pogłębienia już istniejących zniszczeń. Zanim sięgniesz po urządzenia stylizujące, zaaplikuj na włosy specjalistyczny preparat z filtrem termicznym, który zmniejszy ryzyko nadmiernego wysuszenia i łamliwości włókna włosa. 

Profesjonalne zabiegi na zniszczone włosy

Kiedy domowe metody pielęgnacji nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Profesjonalne zabiegi fryzjerskie mogą zdziałać cuda dla zniszczonych włosów przedłużanych. Keratynowe prostowanie to nie tylko sposób na gładkie i lśniące pasma, ale przede wszystkim intensywna terapia regenerująca. Keratyna, będąca naturalnym składnikiem włosa, wnika w jego strukturę, odbudowując i wzmacniając zniszczone partie. Równie skuteczne mogą być ampułki z koncentratami proteinowymi, które "zalaminowują" włos, przywracając mu zdrowy wygląd i elastyczność. Warto także zastanowić się nad profiliowanej terapii opartej na specyficznych potrzebach Twoich włosów. Zabiegi te często wymagają serii wizyt w salonie, więc musisz być gotowa na regularne odwiedziny u fryzjera. Nim jednak podejmiesz decyzję o kolejnych zabiegach, rozważ przerwę w przedłużaniu pasm – zdrowie Twoich naturalnych włosów jest najważniejsze.

Kiedy należy zrezygnować z przedłużania włosów?

Pomimo najlepszych intencji i zastosowania wskazówek dotyczących domowej pielęgnacji oraz skorzystania z profesjonalnych zabiegów rekonstrukcyjnych, czasami jedynym skutecznym rozwiązaniem dla zdrowia naszych włosów jest przerwa w przedłużaniu. Jeśli zauważasz, że włosy są niezwykle cienkie, osłabione u nasady lub jeśli doświadczasz nasilonego wypadania włosów, możliwe, że nadszedł czas, aby dać im odpocząć od dodatkowej wagi i obciążenia, jakie niesie ze sobą przedłużanie. Stałe ich osłabienie lub znaczne przerzedzenie są sygnałami alarmowymi sugerującymi natychmiastowe zaprzestanie zabiegów przedłużających. 

https://shilla.pl/blog/oprawki-na-topie-odkryj-najmodniejsze-okulary-tego-sezonu