Pranie odzieży wierzchniej takiej jak kurtki, czy płaszcze jest ogromnym wyzwaniem dla wielu, łatwo tu o popełnienie błędów, które trzeba będzie naprawić, a mogą być też one nieodwracalne. Czytając ten artykuł dowiesz się, jak prać kurtki puchowe, takie jak Colmar kurtki- z pozoru ogromne wyzwanie, jednak w rzeczywistości tak nie jest.  Ponieważ wydaje nam się, że pranie kurtek to skomplikowane zadanie, rezygnujemy z odświeżenia odzieży w domu, częściej decydując się na oddanie jej do pralni. Boimy się, że jeśli sami ją wypierzemy, piorąc zniszczymy materiał, puch będzie pozbijany, powstaną zacieki i kurtka nie będzie się nadawać do dalszego użytku, trzeba będzie ją prać kolejny raz albo oddać do pralni lub co gorsza, zniszczymy kurtkę całkowicie. Koniec z tym! Czas na zmiany i odpowiednie przygotowanie do zadbania o swoje lekkie i ciepłe okrycie wierzchnie.

Jak prać kurtki puchowe?

Bardzo istotną informacją jest to, że kurtki puchowej nie można prać w pralni chemicznej. Zarówno tę z pierza gęsiego, jak i z pierza kaczego przygotowuje się do prania, odpinając najpierw kołnierzyk, kaptur, usuwając też pasek, czy inne dodatki. Przed praniem, należy zasunąć kurtkę oraz wszystkie inne zamki i odwrócić na lewą stronę w celu ochrony przed utratą jej pierwotnego wyglądu, następnie wybrać metodę prania - czy chcemy to zrobić ręcznie, czy też w pralce, z czego obydwie opcje są właściwe. Zalecane jest  jednak skorzystanie z opcji drugiej - prania w pralce. Jeśli kurtka jest sporych rozmiarów, nie powinno się jej prać ręcznie, gdyż może ulec deformacji. Ważnym etapem prania kurtki puchowej jest jej suszenie, którego schemat znajduje się poniżej w artykule.

Jak prać kurtkę puchową w pralce?

Wybierając opcję pierwszą - pranie w pralce - należy pamiętać o tym, że nie możemy prać razem z kurtką żadnej innej odzieży, kurtka puchowa musi być w pralce sama. Po włożeniu jej do pralki, wybieramy tryb do tkanin delikatnych, a temperaturę ustawiamy na 30-40 stopni, wirowanie powinno być niskie - 400-600 obrotów. Bezpieczne jest unikanie proszku i płynu do prania i płukania, gdyż proszek może spowodować niechciane zacieki, natomiast płyn jest w stanie przyczynić się do zbicia wypełnienia.  Należy więc korzystać ze specjalnych preparatów, które są przeznaczone do prania naturalnego puchu. Dodatkowo, by zapobiec zbijaniu się puchu, powinno się włożyć do pralki kilka piłeczek tenisowych.

Jak prać kurtkę puchową ręcznie?

Wybierając opcję drugą, moczymy kurtkę  przez około godzinę w misce z wodą o temperaturze 30-40 stopni oraz specjalnym płynem do prania puchu. Następnie nie pocieramy, lecz delikatnie ją ugniatamy. Gdy kurtka będzie już czysta, płuczemy ją wielokrotnie. Aby pozbyć się nadmiaru wody, można kurtkę włożyć do pralki i wywirować na niewielkich obrotach (400-600) lub wyciskać ją ręcznie w pozycji poziomej.

Jak suszyć kurtkę puchową?

Wypraną kurtkę można wysuszyć w suszarce elektrycznej, przy czym dobrym pomysłem będzie włożenie do suszarki piłeczek tenisowych, zapobiegających zbiciu się wypełnienia. Temperaturę należy ustawić na maksymalnie 40 stopni. 

Przy suszeniu tradycyjnym zwracamy uwagę na to, by nie wieszać kurtki na wieszaku, gdyż pierze może ulec zbiciu. Nie można jej także suszyć na pełnym słońcu, ponieważ przy szybkim suszeniu mogą powstać plamy. Kiedy wyschnie, delikatnie rozbijamy puch ręcznie, aby był dobrze rozmieszczony.

I kurtka puchowa jest gotowa do użytku. Mała wskazówka - kurtki puchowe idealnie dopasowują się do Elisabetta Franchi torebki.

Rozszerz swoje horyzonty: Przeczytaj inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Pytania do chłopaka - zabawne, ciekawe, trudne
Kształty twarzy - jak rozpoznać swój ?
Grzywka na boki, czyli curtain bangs
Sheinside, Shein opinie - modny sklep damski
Kolorowy french na paznokciach