
Zabieg laserowy koryguje różne wady wzroku
Miej świadomość, że zakres korygowanych wad refrakcji jest naprawdę szeroki. Możesz skorzystać z laserowej korekcja wzroku, bez względu na to czy masz mniejsze, czy większe problemy z widzeniem. Zabieg pozwala zniwelować:
- nadwzroczność do +5,0 dioptrii,
- krótkowzroczność do -10.0 dioptrii,
- astygmatyzm do 6 dioptrii,
- starczowzroczność.
To, jaka metoda sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, zależy od lekarza. Specjalista dobiera optymalną metodę terapii po przeprowadzeniu z Tobą szczegółowego wywiadu i dokładnej diagnostyki. Więcej informacji dotyczących laserowej korekcji wzroku znajdziesz, klikając ten link: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku.
Przed laserową korekcją wzroku czeka Cię konsultacja kwalifikująca do zabiegu
Wiedz, że zabiegu niwelowania wad refrakcji nie przeprowadza się „z marszu”. Najpierw musisz spotkać się z lekarzem okulistą, który podda ocenie Twój stan zdrowia. Sukces laserowej korekcji wzroku zależy od kilku czynników, w tym prawidłowo przeprowadzonej wstępnej konsultacji kwalifikującej Cię do zabiegu oraz odpowiedniej diagnostyki. Ile trwa takie spotkanie? Łącznie z wszystkimi wymaganymi badaniami około 2-3 godziny.
Laserowa korekcja wzroku jest wykonywana jednorazowo
Laserowa korekcja wzroku nie wymaga powtórzeń, to procedura, której poddasz się raz w życiu (bez względu na posiadaną wadę refrakcji). Efekty terapeutyczne zabiegu są trwałe, ponieważ w trakcie procedury doświadczony lekarz chirurg zmienia kształt rogówki tak, abyś widział ostro i wyraźnie. Kiedy dostrzeżesz pierwsze rezultaty laserowej korekcji wzroku? W większości przypadków wyraźna poprawa widzenia następuje w następnym dniu po wykonaniu zabiegu.
Zabieg laserowej korekcji wzroku nie boli
Jeśli rozważasz laserową korekcję wzroku, ale masz niski próg bólu, wiedz, że zabieg jest bezbolesny. Jak to możliwe? Przed rozpoczęciem laserowej korekcji wzroku lekarz chirurg zakrapla Twoje oczy specjalnymi kroplami o działaniu znieczulającym. Dzięki temu środkowi nie odczujesz nieprzyjemnych dolegliwości podczas zabiegu.
oczu. Oczywiście nie ignoruj również wizyt kontrolnych w klinice.
Masz do wyboru kilka metod laserowej korekcji wzroku
Wiedz, że laserową korekcję wzroku można wykonać za pomocą różnych metod zabiegowych. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wszystkie zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, nie musisz więc obawiać się bólu. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb laserowa korekcja wad wzroku może być przeprowadzona z wykorzystaniem technologii typu:
- SMILE®/Lentivu®,
- FemtoLASIK,
- FemtoLASIK LBV,
- PRESBYOND®/Clearvu®,
- LASIK Wavefront/Epi-Lasik/SBK LASIK,
- EBK (Epithelial Bowman's Keratectomy),
- PRK (jedna z najstarszych metod).
Laserowa korekcja wzroku wymaga rekonwalescencji
Laserowa korekcja wzroku wiąże się z pewnym okresem rekonwalescencji. Proces ten może trwać do 12 miesięcy (w zależności od danego przypadku). Miej świadomość, że w pierwszych dniach po zabiegu powinieneś prowadzić oszczędzający tryb życia, czyli dużo odpoczywać. Do zakazanych czynności zaliczamy:
- dźwiganie ciężkich przedmiotów,
- pracę przy komputerze,
- intensywny wysiłek fizyczny,
- przebywanie w zakurzonych pomieszczeniach.
Podczas rekonwalescencji musisz bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza okulisty. W szczególności pamiętaj o przyjmowaniu wskazanych leków, stosowaniu kropli do oczu. Przez kilka dni po zabiegu staraj się unikać ostrego światła (jeśli musisz wyjść z domu, zawsze noś okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV). Staraj się też nie trzeć ani nie uciskać oczu.
Źródła:
https://podyplomie.pl/okulistyka/31069,podstawy-laserowej-korekcji-wad-wzroku?srsltid=AfmBOopTkLNVUMWRI2IUrTB0jato3o94h8SICQRnVC6rtsW65CHqQ2J4 [dostęp: 22.02.2025 r.]