Dzisiaj zdecydowanie dostępność rozmaitych produktów z całego świata jest nieporównywalnie większa, aniżeli nawet przed zaledwie kilkoma dekadami.

Do miłośników kaw oraz herbaty to chyba najlepsze czasy, w jakich można było żyć. Bez problemu możemy zasmakować wielu ciekawych odmian herbaty lub kawy nawet drugiego końca świata. To często produkty, o których istnieją kilkanaście lat temu nawet byśmy się nie dowiedzieli. Dzisiaj tymczasem wystarczy jedynie kilka kliknięć, a zamówienie dotrze do nas w tempie ekspresowym. Jednym z takich produktów jest klasyczna japońska herbata matcha.

Czym jest matcha?

Matcha to niezwykle wysokiej jakości zielony herbata, która pochodzi z Japonii. Warunkiem jednak jest zamówienie jej z odpowiednich źródeł, takich jak sklep moyamatcha.com. Jest to herbata bardzo znana na całym świecie przede wszystkim z uwagi na swój niezwykle intensywny kolor, a także bardzo pełny i bogaty smak. Zawsze otrzymujemy ją w formie bardzo cienko zmielonego proszku, który powstaje z liści wyselekcjonowanej herbaty. Liście herbaty są najpierw cienko pocięte, a następnie wysuszone. Do jej mielenia służy specjalny młynek. Herbata matcha jest stosowana od bardzo wielu lat w tradycyjnych ceremoniach picia herbaty w Japonii. Teraz możesz również w swoim domu cieszyć się tym unikatowym ceremoniałem.

Prozdrowotne właściwości matchy

No sporą uwagę zasługuje również fakt, że herbata ta posiada również bardzo wiele właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim bogata jest w antyoksydanty, w tym również katechinę. To substancje, które wspomagają proces zwalczania wolnych rodników w twoim organizmie. Dodatkowo w herbacie znajdziemy naturalną kofeinę oraz L-teaninę. Będzie to zatem świetny zastrzyk energii, dający możliwość poprawy wydolności naszego organizmu w tym również zdolności umysłowych. Herbata ta może stanowić bardzo interesującą alternatywą dla innych odmian herbat oraz kawy.

Jak parzyć, by się nie sparzyć? Wskazówki do przyrządzania matchy

Zazwyczaj stosuje się około 1 łyżeczki matcha na 150-180 ml wody. To absolutnie kluczowa i podstawowa informacja, będąca punktem wyjścia. Przyrządzenie pysznej matchy nie jest zbyt skomplikowane. Podstawą będzie rzecz jasna wykorzystanie jedynie jakościowych liści herbaty prosta od sprawdzonego dostawcy. Łyżeczkę wsypujemy do czarki a następnie musimy całość dokładnie wymieszać, używając przy tym specjalistycznej trzepaczki lub też wykorzystać możemy w tym celu chociażby spieniacz do mleka. Całość mieszamy do uzyskania bardzo gładkiej konsystencji z delikatną pianką. To naprawdę proste, Twoja porcja smaku i zdrowia jest gotowa.