• Kategorie
  • Szukaj
  • gumki do włosów

 


Gumki do włosów, to przedmioty łączące w sobie funkcje użytkowe, jak i ozdobne. Korzysta się z nich każdego dnia, często bezwiednie, nawet nie wiedząc, jak zakorzenione są one w codziennych rytuałach. Można je znaleźć w większości kobiecych torebek, czasem pomagają jedynie ujarzmić włosy, a innym razem są podstawą do stworzenia efektownych fryzur, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Gumka do włosów to produkt uniwersalny, używany przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Dla wielu osób stanowi niezbędny przedmiot życia codziennego i to już od najmłodszych lat, dlatego wybierając najlepsze rozwiązania do włosów, warto zapoznać się z aktualnie panującymi trendami, ale też ofertą, która zachwyca swoją różnorodnością.

Gumki do włosów w zestawach 

Gumki do włosów w zestawach to idealna propozycja zarówno dla osób lubiących złożone fryzury, jak i dla tych, które po prostu lubią za jednym razem, zapewnić sobie zapas tego typu produktów. Możliwe jest dopasowanie różnych gam kolorystycznych, w zależności od indywidualnych preferencji. Gumki do włosów o tym samym wzorze i barwie, doskonale sprawdzają się przy zaplataniu dwóch, a nawet większej ilości warkoczy. Dodatkowo możliwe jest umieszczenie po jednej gumce w każdej torebce, torbie, czy kieszeni kurtki lub płaszcza, żeby niezależnie od sytuacji, zawsze mieć ją pod ręką. U osób lubiących eksperymentować z fryzurą, szczególnie dobrze sprawdzą się zróżnicowane zestawy gumek do włosów, pozwalających na wykonanie wielu rodzajów upięć.  

Gumka do włosów, a fryzura

Nie każda gumka do włosów sprawdzi się we wszystkich fryzurach. Wiele zależy od długości i gęstości włosów. Na przykładzie popularnej fryzury końskiego ogona, warto decydować się na grubsze gumki, które ładnie utrzymają włosy, a przy tym nie będą ich zbyt mocno zaciskać. Z kolei w przypadku warkocza, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z cienkiej gumki, która nie tylko, nie będzie się przesadnie odznaczać na końcu zaplecionych włosów, ale dodatkowo będzie się ich mocno trzymać, co zapobiegnie zsunięciu. Niektórzy włosy spinają tylko do określonych czynności, przez większość czasu gumkę nosząc na nadgarstku. W takim przypadku lepiej postawić na luźniejszą, materiałową propozycję, o eleganckim wykończeniu. Eksperymentując z różnymi fryzurami, warto stale poszukiwać najlepszych rozwiązań, a co za tym idzie, także różnego rodzaju gumek, które najlepiej sprawdzą się w przypadku konkretnych włosów, jak i konkretnych upięć. 

Zalety jedwabnych gumek do włosów 

Jedwabne gumki do włosów, nie stanowią jedynie eleganckiej ozdoby, ale mają korzystne właściwości dla fryzury. Jedwab, to naturalny materiał, szczególnie polecany osobom posiadającym suche włosy. Wiele konsumentów decyduje się na wymianę poduszki na jedwabną, bądź zakup specjalnego czepka z tego materiału, co świadczy o tym, jak ceniony jest on w pielęgnacji włosów. Jedwabne gumki nie tylko nie elektryzują, a w efekcie nie puszą włosów, ale dodatkowo zapobiegają ich niszczeniu. Duże bezpieczeństwo stosowania tego typu produktów, sprawia, że jedwabne gumki do włosów, mogą być używane nie tylko w trakcie dnia, ale również w nocy, podczas snu. Szczególnie teraz, w dobie rosnącej świadomości, związanych z pielęgnacją włosów, takie rozwiązania są niezwykle popularne, dlatego będą stanowiły idealną propozycję do użytku własnego, jak i na prezent, dla bliskiej osoby. \

Ozdobne gumki do włosów w aranżacji fryzur

Ozdobne gumki do włosów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zwrócić większą uwagę otoczenia na swoją fryzurę. Dostępnych jest wiele kolorów, wzorów i grubości, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej kolorowe, świetnie sprawdzą się w dziecięcych upięciach, czyniąc z codziennego czesania niezwykle atrakcyjny rytuał. Stawiając na dekoracyjne aplikacje, występujące na ozdobnych gumkach do włosów, można też wzbogacić swoją stylizację, czyniąc ją, w zależności od wybranego modelu - bardziej stonowaną, bądź szaloną. Mnogość dostępnych ozdób przypadnie do gustu zarówno fanom tradycyjnej elegancji, jak i zwolennikom oryginalnych rozwiązań. Kategoria takich produktów pozostawia przestrzeń na dużą indywidualność, a co za tym idzie, daję możliwość jeszcze większej swobody w wyrażaniu siebie, poprzez ulubione upięcia. 

Gumki do włosów z kokardą

Gumki do włosów z kokardą stanowią jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich sezonów, jeśli chodzi o dodatki i akcesoria. Takie gumki, to niezwykle subtelna, elegancka, a przy tym dziewczęca dekoracja, która każdej fryzurze doda zachwycającego charakteru. Gumki do włosów z kokardą dostępne są w wielu kolorach i wzorach, a także wykonane są z różnych materiałów, przez co możliwy jest dobór idealnego rozwiązania dla siebie. Wykorzystuje się je w różnego rodzaju upięciach, zarówno tych skomplikowanych, takich jak misterne koki, jak i najbardziej podstawowych, takich jak codzienny koński ogon. To, co urzeka w gumkach do włosów z kokardą, to fakt, że niezależnie od poziomu zaawansowania danego upięcia, zawsze dodają ostatecznej aranżacji wdzięku, który sprawia, że nawet najprostsze rozwiązania przykuwają uwagę i zachwycają. Produkty te wpisują się w wiele styli, ale przede wszystkim przypadną do gustu fanom popularnego nurtu vintage. 

Ponadczasowe gumki do włosów frotki

Gumki do włosów frotki, stanowią dodatek, który od lat ma swoich wiernych zwolenników. Charakteryzują się dużą grubością oraz miękkością i dostępne są w wielu kolorach, przez co można je dopasować do każdej stylizacji, i uczynić dodatkowym elementem ozdobnym. Idealnie sprawdzą się też u osób, które gumkę lubią nosić na nadgarstku - frotka będzie się pięknie prezentować, a przy tym nie będzie uciskać skóry, nie powodując tym samym dyskomfortu. Gumki do włosów frotki, doskonale podtrzymają wyższe upięcia, takie jak koński ogon, czy koki. Dostępne są w różnych grubościach, od tych największych, po nieco mniejsze, ale wciąż szersze od typowych produktów z gumy. Ich dużą zaletą jest fakt, że nie ciągną, dlatego świetnie sprawdzą się w upięciach najmłodszych.