• Naszyjnik księżyc

Księżyc jest niezwykle fascynujący, dlatego wiele kobiet decyduje się na zakup biżuterii, której motywem przewodnim jest właśnie naturalny satelita planety Ziemi. Jaka jednak w zasadzie jest jego symbolika i co dokładnie oznacza naszyjnik księżyc? Czy kobiety świadomie decydują się na taki motyw? Księżyc bardzo często wykorzystywany jest w biżuterii. Czym zawdzięcza takie zainteresowanie i do jakich stylizacji będzie pasował naszyjnik z księżycem? Co oznacza jego odwrócona wersja? Warto być świadomym znaczenia biżuterii, jaką się na siebie zakłada.

Naszyjnik księżyc - co oznacza?

Księżyc może mieć wiele różnych znaczeń. Często widywany jest w przeróżnych miejscach i na rozmaitych przedmiotach. Dostrzec go można nie tylko we współczesnych świątyniach, ale również na pradawnych figurkach, które wykorzystywane były do odprawiania różnego rodzaju obrzędów. Dodatkowo pojawia się również w książkach czy architekturze oraz modzie - jako ozdoba różnorakich ubrań. Niekiedy jego kształt dostrzec można także na cmentarnych nagrobkach. Niezwykle często pojawia się on jednak przede wszystkim w biżuterii. Naszyjnik księżyc, czy bransoletka z takim motywem, to nierzadko wybór świadomych swojej wartości kobiet. Co więcej, kojarzy się on z regularnością i czymś cyklicznym, a więc niezwykle bliski jest cyklowi życia. Czasem określa się go wręcz jako amulet, którego noszenie wpływa na powodzenie w różnego rodzaju aspektach ludzkiego życia. Najczęściej sięgają po niego kobiety, często mówi się także, że naszyjnik księżyc ma w zasadzie symbolizować świadomą kobiecość.

Naszyjnik z księżycem - dla kogo?

Biżuteria, jaką jest naszyjnik z księżycem, doskonale sprawdzi się w rękach nie tylko modnych kobiet, które zwracają szczególną uwagę na piękne dodatki, ale również jako amulet tych przedstawicielek płci pięknej, które niezwykle świadome są swojej wartości i kobiecości. Niewiele osób wie, że w większości języków na świecie słowo "księżyc" jest tak naprawdę rodzaju żeńskiego - przykładem tutaj może być język hiszpański oraz włoski (la luna). W wierzeniach często przedstawia się go jako naturalnie występujący pierwiastek żeński, którego zadaniem jest dopełnianie słońca - uznawanego z kolei za pierwiastek męski. W kulturze słowiańskiej księżyc również utożsamiany jest z kobietami i łączony z macierzyństwem, bowiem w średniowieczu słowiańskie kobiety zakładały naszyjnik z księżycem wtedy, kiedy starały się o potomka. Zadaniem takiego amuletu było więc zapewnienie kobiecie pomyślności w wychowaniu dzieci, a także w życiu małżeńskim. Wszystko wzięło się w zasadzie stąd, że fazy księżyca niezwykle powiązane są z cyklem menstruacyjnym.

Naszyjnik księżyc. Złoty dodatek do stylizacji

Do jakich stylizacji będzie pasował naszyjnik księżyc złoty? Z pewnością do takich, których zadaniem jest sprawiać, aby kobieta wyglądała olśniewająco. Złoty kojarzy się z bogactwem oraz często również przepychem, dlatego szczególnie dobrze może sprawdzić się w połączeniu z wieczorowymi, wyjściowymi kreacjami. Długie suknie, czerwone dodatki, buty na obcasie, to elementy, które z pewnością świetnie będą komponowały się z biżuterią, jaką jest naszyjnik księżyc. Złoty kolor będzie jednak równie znakomicie sprawdzał się w przypadku zwykłych, codziennych stylizacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć go do sportowej kobiecej marynarki, jeansów i modnych butów. W zestawieniu ze zwykłą damską bluzą będzie także bardzo dobrze współgrał. Okazuje się więc, że naszyjnik księżyc w kolorze złotym jest biżuterią niezwykle uniwersalną, którą śmiało można założyć do niemalże każdej kreacji. Najważniejsze przecież jest to, aby miał on szczególne znacznie dla noszącej go kobiety.

Naszyjnik słońce i księżyc - jakie ma znaczenie?

Decydując się na naszyjnik słońce i księżyc, warto poznać wcześniej jego znaczenie i symbolikę tych dwóch motywów. Słońce i księżyc są ze sobą niezwykle powiązane. Słońce uważane jest jako symbol męskości, natomiast księżyc - kobiecości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednak dowiedzieć się nieco więcej, bowiem znaczenie zarówno jednego jak i drugiego, jest niezwykle ciekawe. Słońce jest symbolem potęgi oraz nieskończoności. Kojarzy się z siłą, ogniem, światem oraz męstwem. Co ciekawe, nawet flaga Japonii zawiera w sobie symbolikę słoneczną, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Czerwony okrąg, jaki się na niej znajduje ma przedstawiać właśnie wschodzące słońce - stąd określenie "Kraj Wschodzącego Słońca". Księżyc natomiast jest miłosnym dopełnieniem tego pierwszego. Związany jest zatem z uczuciami i intuicją, a także wnikliwością i niezwykłą wrażliwością - nie bez powodu więc kojarzy się go z żeńskim pierwiastkiem. Naszyjnik słońce i księżyc symbolizuje więc swego rodzaju "pełnię" - męstwo połączone z kobiecością, a wrażliwość z siłą.

Jaką symbolikę ma naszyjnik odwrócony księżyc?

Księżyc uważany jest za coś niezwykle tajemniczego, a w niektórych legendach nawet za miejsce graniczne. Z jednej strony wydaje się być blisko, natomiast z drugiej - jest czymś nieosiągalnym, oddalonym. Naszyjnik odwrócony księżyc, to często wybór kobiet, ale nie można zapominać także o mężczyznach, którzy postanawiają podarować swojej partnerce taką biżuterię na prezent. Taki gest oznacza wtedy, że mają oni niezwykle poważne zamiary wobec swojej drugiej połówki. Tego rodzaju podarek można również określić, jako chęć rozpoczęcia nowego etapu w życiu, w którym u boku ma stać właśnie ta wybranka, której mężczyzna sprawił taki prezent.

Naszyjnik odwrócony księżyc, to niezwykle wyjątkowy wzór, którego symbolika może być różnoraka. Kiedy jednak na kobiecej szyi zawiśnie taka piękna biżuteria, zdecydowanie łatwiej jest wtedy celebrować bycie płcią piękną. Naszyjnik z księżycem założony przez kobietę, która ma w sobie niezwykłe pokłady męstwa i siły - szczególnie tej mentalnej - jest znakomitym dopełnieniem intrygującej osobowości. Niezależnie od tego, czy biżuteria wykonana jest ze srebra czy złota - z pewnością na szyi każdej kobiety będzie prezentowała się doskonale.

Jakie znaczenie ma naszyjnik księżyc i gwiazdy?

Choć księżyc i gwiazdy kojarzyć się mogą niektórym osobom z religią islamu, to jednak symbole te dla wielu są przede wszystkim symbolami chrześcijańskimi - mowa zarówno o samym księżycu, jak i gwiazdach. Niezależnie jednak od wszystkiego, wiele kobiet decyduje się na zakup biżuterii, jaką jest naszyjnik księżyc i gwiazdy. Ta doskonała kompozycja jest nie tylko niezwykłe piękna i kobieca, ale również pasująca do niemalże wszystkich kreacji, w jakich może pokazać się kobieta.

Gwiazdy symbolizują boskość, nieskończoność, ideał, ale również szczęście oraz przeznaczenie. Jak więc widać symbolika jest niezwykle różna, co jest ogromną zaletą, bowiem każda kobieta może ten motyw rozumieć na swój własny sposób. Naszyjnik księżyc i gwiazdy jest więc połączeniem kobiecości z boskością. Każdy mężczyzna, który poszukuje pomysłu na prezent dla swojej wybranki, powinien rozważyć zakup takiej biżuterii - będzie to prezent nie tylko niezwykle wartościowy, ale również mający wielkie znaczenie dla obdarowanej nim kobiety. Z pewnością każda partnerka dopisze do tego prezentu swoje własne znaczenie, przez co ten stanie się dla niej jeszcze ważniejszy.

Naszyjnik księżyc pozłacany - dlaczego warto go zakupić?

Pozłacane srebro jest niezwykle dobrym wyborem dla osób, które lubią do tematu biżuterii podchodzić w sposób oszczędny. Niektórzy jednak zastanawiają się, czy biżuteria taka jak na przykład naszyjnik księżyc pozłacany, zbyt szybko nie straci swojego pięknego, estetycznego wyglądu. Warto wiedzieć, że pozłacana biżuteria powstaje w wyniku poddania jej odpowiednim procesom. Ci bardziej spostrzegawczy z pewnością od razu skojarzyli, że stąd właśnie nazwa biżuterii - procesy pozłacania polegają na ozłoceniu biżuterii poprzez pokrycie jej warstwą złota. Dzięki zaawansowanym technikom pozłacane wyroby jubilerskie nie różnią się za bardzo wyglądem od znacznie droższych wersji, które wykonane zostały z pełnego złota. Pojawia się jednak pytanie, czy naszyjnik księżyc pozłacany, jest odpowiednim wyborem na prezent - czy warstwa złota jest wystarczająco trwała, aby mogła przez długi czas zachwycać swoim wyglądem?

Chcąc jak najdłużej korzystać z pięknie wyglądającej pozłacanej biżuterii, należy o nią dbać w szczególny sposób - nieco inny niż w przypadku wyrobów ze złota. Aby uniknąć ścierania się warstwy złota, dobrz jest pamiętać, żeby ściągać biżuterię na czas kąpieli. Czym mniejszy będzie miała kontakt z detergentami oraz środkami czyszczącymi, takimi jak żele pod prysznic, czy szampony - tym dłużej wytrzyma w nienaruszonym stanie. Równie istotne jest także przechowywanie pozłacanej biżuterii - wtedy, kiedy nie ma się jej na sobie, warto chować ją do wykonanych z miękkiego materiału woreczków, chroniąc jednocześnie przed światłem, wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Kupując naszyjnik księżyc pozłacany, warto pamiętać o tym, aby szczególnie o niego dbać.

Naszyjnik księżyc i gwiazdka jako doskonały pomysł na prezent

Niemalże każdy rodzaj biżuterii będzie doskonałym pomysłem na prezent. Szczególnie dobrze sprawdzi się naszyjnik księżyc i gwiazdka, który podarowany ukochanej osobie z pewnością stanie się prezentem niezwykle wartościowym oraz istotnym dla samej obdarowanej. Nada się jako podarek dla każdej kobiety. Zadowolona z niego będzie więc nie tylko partnerka, ale również mama czy siostra. Przed zakupem należy jednak dowiedzieć się nieco na temat gustu danej osoby, aby wybrać, czy naszyjnik księżyc i gwiazdka, to odpowiedni motyw oraz zdecydować, czy lepiej będzie dokonać zakupu biżuterii wykonanej ze złota, srebra czy może tej pozłacanej. Każdy może mieć różne upodobania, więc dobrze jest wcześniej przemyśleć, jaki konkretnie sprawić prezent tej ważnej osobie.

Naszyjnik księżyc i gwiazdka sprawdzi się jako podarunek na rocznicę, urodziny oraz każdy inny szczególnie ważny, wyjątkowy dzień. Wiele osób lubi kupować na prezent biżuterię, bowiem jest to prezent, który może przetrwać niezwykle długo, jeśli odpowiednio się o niego dba.