• Kategorie
  • Szukaj
  • BIŻUTERIA ZE STALI CHIRURGICZNEJ POZNAŃ

Biżuteria ze stali chirurgicznej Poznań to przepiękne, topowe wzory naszyjników, kolczyków, bransoletek i pierścionków. W naszej ofercie każda z Was znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich.

Brak produktów do wyświetlenia

Stal chirurgiczna jest stopem kilku metali, które są odporne na korozję i mają wysoką twardość. Pierwotnie był on używany wyłącznie do produkcji instrumentów medycznych, stąd jego nazwa. Jednak wiele lat później jubilerzy odkryli jego wyjątkowe właściwości i zaczęli aktywnie wykorzystywać go do produkcji niedrogiej biżuterii. Biżuteria stal chirurgiczna to przede wszystkim topowe wzory w bardzo atrakcyjnych cenach.

Nie każdy może sobie pozwolić na biżuterię wykonaną z metali szlachetnych. Biżuteria ze stali chirurgicznej Poznań jest tanią alternatywą. Przy odpowiedniej obróbce, metal ten wygląda nie mniej luksusowo i szlachetnie niż złoto. A jego cena jest kilkakrotnie tańsza.

Biżuteria ze stali chirurgicznej Poznań

Stal chirurgiczna jest stopem kilku metali, które są odporne na korozję i bardzo twarde. Pierwotnie był on wykorzystywany wyłącznie do produkcji instrumentów medycznych, stąd nazwa. Jednak wiele lat później jubilerzy odkryli jego wyjątkowe właściwości i zaczęli aktywnie wykorzystywać go do produkcji niedrogiej biżuterii. Materiał ma jednorodną nieporowatą strukturę, jest łatwy do dekorowania i posiada właściwości antyseptyczne.

Zalety biżuterii ze stali chirurgicznej

Biżuteria ze stali chirurgicznej Poznań ma drogi i reprezentacyjny wygląd, a jednocześnie pozostaje w przystępnej cenie. Powodem tego jest fakt, że wizualnie stal jest bardzo podobna do platyny i złota. Na pierwszy rzut oka bardzo trudno jest odróżnić, czy jest to metal szlachetny, czy nie.

Interesujące jest to, że stal chirurgiczna jest trudna do pracy z powodu swoich właściwości. Praktycznie nie jest możliwe wykonanie z niej biżuterii o fantazyjnych kształtach. Projektanci biżuterii łagodzą jednak tę wadę, ozdabiając stal na wszelkie możliwe sposoby. Bransoletki, pierścionki, kolczyki wykonane ze stopów chirurgicznych są grawerowane, zdobione kamieniami i malowane na różne kolory. Ogólnie rzecz biorąc, biżuteria ze stali chirurgicznej Poznań nie pozostawi żadnej przedstawicielki płci pięknej obojętną.

Warto również wspomnieć, że biżuteria wykonana z tego stopu jest odpowiednia nawet dla osób, które mają skłonności do reakcji alergicznych. Skład nie zawiera niklu. To właśnie nikiel powoduje podrażnienia skóry.